poniedziałek, 15 maja 2017

Omlet z cukinią i suszonymi pomidorami


Lubię robić coś z niczego. Zazwyczaj wtedy powstają ciekawe potrawy, bo wtedy łączę nieoczywiste smaki - przykładem może być sałatka z burakami :) W przepisie, który proponuję dziś, nie łączę może nieoczywistych smaków, ale za to resztki - miałam mały kawałek cukinii, resztę suszonych pomidorów i ochotę na omlet :)

SKŁADNIKI:

  • kawałek cukinii
  • trochę suszonych pomidorów w oleju
  • 3 małe jajka
  • sól i pieprz do smaku
PRZYGOTOWANIE:
Ja mój omlet przygotowałam w Jajecznym Garnuszku Tupperware. Pojawiały się już na blogu przepisy z użyciem tych naczyń, bo mam ich sporo i staram się z nich korzystać, a nie tylko je mieć :) Zwłaszcza, że obecnie karmię, a przygotowywanie dań w tych naczyniach pozwala unikać smażenia. Ale oczywiście omlet można przygotować tradycyjnie na patelni. Robiłam go w trzech wersjach: z cukinią startą na tarce - grube oczka (została mi po pieczeniu ciasta), z cukinią pokrojoną za pomocą obieraczki w bardzo cieniutkie plasterki oraz z cukinią pokrojoną w kosteczkę (w tej wersji cukinia pozostaje lekko chrupka).

TUPPERWARE:
W Jajecznym Garnuszku równomiernie układamy cukinię oraz suszone pomidory pokrojone na kawałeczki. Jajka roztrzepujemy i doprawiamy solą i pieprzem. Następnie warzywa zalewamy jajami. Jajeczny Garnuszek przykrywamy i wstawiamy do mikrofalówki. Przepis mówi, żeby gotować na mocy 360 W przez 5,5 minuty, następnie odstawić na 1 minutę, a potem ponownie włożyć do mikrofalówki na 3 minuty na moc 360 W. Ja jednak najpierw używałam mocy nieco niższej, później wyższej. Oczywiście przed wyjęciem z naczynia sprawdzam czy omlet jest gotowy i w razie potrzeby gotuję dłużej.

NA PATELNI:
Na maśle klarowanym podsmażamy cukinię. Kiedy jest taka jaką lubimy, dodajemy pokrojone suszone pomidory i zalewamy uprzednio roztrzepanymi jajkami doprawionymi solą i pieprzem. Smażymy omlet, aż się zetnie, uważając by się nie przypalił.


INSPIRACJA:
Przepisy do Jajecznego Garnuszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz